Podpořte křesťanská média

Vážení návštěvníci webu, bratři a sestry, v souvislosti s uvolněním opatření pandemie koronaviru se nejspíš těšíte, kdy se vše vrátí k normálnímu životu a ptáte se, co vše se změní. Možná si také kladete otázku, co vše dobrého mohu udělat já? Jednou z méně viditelných charakteristik "celoevropské karantény" je zásadní omezení náboženského života. A jedním z toho vyplývajících zjištění je důležitost křesťanských audiovizuálních médií.

Při uvažování "co s tím mohu udělat" nás napadl jednoduchý a nepříliš nákladný způsob podpory křesťanských médií. Proto za spolek Fontes tres přicházíme s výzvou, ke které se můžete snadno přidat.

Vážíte si role křesťanských médií v době koronavirové pandemie? Sledujete přenosy bohoslužeb? Oceňujete vyvážené zpravodajství či pomoc s orientací v této nelehké situaci? Finančně podporujete zatím jen veřejnoprávní média povinným poplatkem?

Rozhodněte se pro podporu médií!

Pokud nejste pravidelnými přispěvateli a dárci křesťanským médiím, pravděpodobně jste v posledních týdnech využili jejich programů mnohem více než dříve. Žádná činnost v naší společnosti nejde dlouhodobě dělat bez finanční podpory a televizní či rozhlasové vysílání patří rozhodně k těm dražším. Každá domácnost (vybavená televizí či rádiem) je ze zákona povinna platit provoz veřejnoprávních médií. Proč tedy nepodpořit pravidelným příspěvkem také křesťanská média?

Podpořte je pravidelným měsíčním darem. Váháte-li s výši podpory, můžete např. zvolit stejnou částku, jako u plateb za televizi (135,- Kč) nebo rozhlas (45,- Kč). Nejsou to vysoké částky, ale pokud se k nim rozhodne větší množství lidí, bude to významná pomoc. Jistě, nedostaneme za to stejnou kvalitu a programovou nabídku jako u ČT a ČRo, s tím je potřeba realisticky počítat. Ale i přes všechny možné výhrady to má cenu.

5 + 1 důvod pro podporu

a nakonec:

Zapojte se

Má to cenu

Navržená výše podpory ve výši současných televizních/rozhlasových poplatků se zdá velmi nízká, ale pokud se k naší výzvě připojí dostatečný počet nových pravidelných dárců, bude se jednat o důležitou součást rozpočtu médií, navíc pravidelných (největší množství darů je nyní - pochopitelně - směřováno na konec roku). Posuďte sami:

V prvním případě se jedná např. o možnost přijmout nového redaktora, u druhého např. o uhrazení schodku rozpočtu Rádia Proglas za rok 2018, u třetího příkladu se jedná např. o ca 10% rozpočtu Rádia 7 a ca 6% rozpočtu TV NOE.
Provoz médií se samozřejmě neobejde bez podpory větších dárců, proto pokud přispíváte více, zůstaňte na své výši darů.

Jak podpořit

logo TV Noe TV NOE  
informace o podpoře www.tvnoe.cz/podporte-televizi
číslo účtu 6100000961/8040
     
logo rádia Proglas Rádio Proglas  
informace o podpoře www.proglas.cz/podporit-proglas
číslo účtu 4200043003/5500
     
logo rádia 7 Rádio 7  
informace o podpoře www.radio7.cz/index.php/zapoj-se/financne
číslo účtu 74232621/2010

 

Přílohy:

plakát A4 (JPG, 672 KB)   plakát A4 (PDF, 4.4 MB)   leták malý (PNG, 888 KB)   QR code (odkaz sem, PNG, 580 B)